Uwaga! Termin rejestracji streszczeń przesunięty na 20 maja

Szanowni Państwo,

Po raz kolejny mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XIX Warszawskich Dniach Kardiologii Akademickiej (WDKA) w dniu 2 czerwca 2017. Tradycyjnie będą one połączone z Wiosennym Spotkaniem Sekcji Farmakoterapii Sercowo-Naczyniowej PTK.

Podczas konferencji chcemy przedstawić Państwu aktualne zalecenia, uzupełnione o najnowsze badania kliniczne, dotyczące postępowania w zakresie najważniejszych wyzwań współczesnej kardiologii. Zostaną zaprezentowane postępy dotyczące innowacyjnych technik leczenia w kardiologii inwazyjnej i elektroterapii, w tym również leczenia zaburzeń rytmu serca u najmłodszych pacjentów oraz wykorzystania telekardiologii.

Ilustrację stosowania aktualnych wytycznych w codziennej praktyce będzie forum przypadków klinicznych w trakcie, którego będą omawiani konkretni chorzy i dyskutowane optymalne sposoby postępowania z udziałem wybitnych ekspertów w ramach kardiogrupy („Heart Team”).

Bardzo dużą wagę przykładamy do czynnego udziału w WDKA studentów i rezydentów. Mamy nadzieję, że tak jak to było w ubiegłym roku dużym zainteresowaniem będzie się cieszyć sesja "rezydencka", tradycyjnie przygotowywana przez rezydentów naszej kliniki. Nieodłącznym elementem konferencji jest sesja studenckich prac oryginalnych, na których studenci uczelni medycznych zaprezentują wyniki swoich badań naukowych. Prace będą prezentowane w formie e- plakatów, a sesja będzie zrealizowana w nowoczesnej, sprawdzonej w ubiegłym roku, formule Hyde-Parku. Autorzy najciekawszych doniesień zostaną wyróżnieni i nagrodzeni.

Mamy nadzieję, że liczne sesje tematyczne, przygotowane i poprowadzone przez znakomitych wykładowców, znajdą Państwa uznanie i będą cennym źródłem praktycznej wiedzy. Już dziś życzymy owocnie i miło spędzonego czasu.

Do zobaczenia na XIX WDKA!
Przewodniczący Komitetu Naukowego
Prof. dr hab. med. Grzegorz Opolski
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
Dr n. med. Renata Główczyńska
   www.medius.com.pl
tel. 22 642 09 40